کاشت مو در تبریز کاشت مو

کاشت مو

کاشت موی طبیعی موثر ترین و قطعی ترین روش درمان، جهت موهای از دست رفته است.

این پیوند بصورت یک عمل سرپایی بدون بیهوشی، همراه با بی حسی موضعی می باشد بنابراین شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچ گونه دردی حاصل از موهایی که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند… بعد از کاشت موی طبیعی،  یک پانسمان بسیار جزئی روی سر گذاشته می شود که بیشتر جهت جلوگیری از آلودگی استفاده می گردد که روز بعد از کاشت مو از روی سر برداشته می شود و شخص براحتی می تواند استحمام کند.

کاشت مو در تبریز

 موهایی که کاشته می شوند تا حدود ۳ هفته به میزان کمی رشد می کنند تاجایی که این میزان رشد مو برای خود شخص هم بسیار محسوس بوده …سپس این موها وارد مرحله استراحت یا ریزش می شوند که بطور تقریبی تا ۳ ماه طول می کشد و در اوایل ماه چهارم موها مجددا شروع به رشد کرده و بطور دائم باقی می مانند  ودیگر دچار ریزش نمی شوند.

 تاثیر و نتیجه عمل پیوند مو حدود ۹ ماه بعد مشخص می شود و در این دوره تفاوت چهره قبل از کاشت با بعد از کاشت مو بسیار قابل توجه است…

کاشت مو هیچ گونه عارضه ای نداشته و با توجه به مراقبت های بسیار ساده ای که طی همان ۲ هفته اول کاشت نیاز به رعایت می باشد شخص از موهای خوب و یکدستی برخوردار می شودکه  در نهایت این نتیجه منجر به رضایت بخشی بسیار بالایی از مجموعه مشاوره کاشت مو می گردد.

  تاریخچه کاشت مو

 کاشت موی  طبیعی با ارائه  پایان نامه آقای دکتر دیفن باخ درآلمان درسال ۱۸۲۲ تحت عنوان پیوند مو در حیوانات شروع شد! در حدود سالها ی  ۱۹۵۰تا ۱۹۶۰  متخصصین ژاپنی برای اولین  بار اقدام به برداشتن مو از قسمت های مختلف بدن و پیوند موهای برداشت شده در نواحی کم مو یا طاس نمودند .

در حدود سال ۱۹۵۹ دکتر و متخصص پوست آمریکایی،  نورمن اورنتریخ برای اولین بار توانست جهت  رفع کم پشتی یا طاسی مردانه، روش برداشت مو از پشت سر و پیوندآن در مناطق کم مو یا طاس جلوی سر را توضیح داد. تا آن روز  و تا قبل از نظریه دکتر اورنتریخ، هیچکام از پزشکان ومتخصصین پوست  و مو پی به اثر درمانی این روش برای رفع طاسی مردانه نشده بودند و  دکتر اورنتریخ اولین شخصی بود که کاشت مو را برای رفع طاسی مردانه انجام داد بدین جهت از آن تاریخ لقب پدر پیوند موی طبیعی را به دکتر اورنتریخ دادند.

در ابتدای سال هایی که  کاشت موی طبیعی در حال ازمون وخطای خود بود این تکنیک با استفاده از گرفت های بسیار درشت ۴-۵ میلیمتری که در حدود ۲۰ تار مو را شامل می شدند صورت می گرفت که در نهایت این گرفت ها بعد از رشد، ظاهری بسیار مصنوعی مخصوصا در جلوی سر برای شخص ایجاد می کردند که بسیار شبیه  موهای مسواک به نظر می رسیدند و همینطور با افزایش سن و ریزش موهای اطراف ناحیه کاشت شده  این حالت بدتر شده و نمایی بسیار غیر طبیعی برای شخص بوجود می آوردند.

این نتایج بدست آمده از  پیوند هایی که انجام میشد منجر به ناامیدی و بدبینی بین متخصصین و پزشکان مختلف شده بود اما بتدریج  با پیشرفت علم  و پژوهش های مختلف در زمینه کاشت مو در نهایت متخصصین به این نتیجه رسیدند که می توان از گرفت های کوچکتری تحت عنوان مینی گرفت که بطور تقریبی شامل ۵ تا ۱۰ تار مو می شدند استفاده کنند و همینطور میکرو گرفت که شامل ۱ تا ۳ تار مو می شد…

روش های انتقال مو از ناحیه پشت سر یا به اصطلاح بانک مو  و انتقال آن به نواحی مورد نیاز برای کاشت مو، ویژگی های طراحی خط  رویش موی جلوی سر، تکنیک های بیحسی، روش های ایجاد برش و گذاشتن گرافت ها در ناحیه ای که باید کاشت مو صورت گیرد، روش های آموزش و مدیریت تکنسین های متخصص در انجام مراحل مختلف کاشت مو و… همگی در سال های اخیر پیشرفت های بسیاراعجاب انگیزی داشته است و امروزه با استفاده از مینی گرفت و میکرو گرفت و چیدمان دقیق ، ظریف و  هنرمندانه آنها در دست متخصصین پوست و مو در انجام کاشت مو، نتایج پیوند مویی بسیار یکدست، طبیعی و خارق العاده را به ارمغان آورده است.